Informacje

Najnowsze

Jedną z najistotniejszych czynności eksploatacyjnych w samochodach jest cykliczna wymiana oleju któa powinna być realizowana co 15 tys. km ale nie rzadziej niż raz w roku. Kluczowym elementem jest tutaj jakość oleju oraz filtra olejowego.

Wśród elementów złącznych oferowanych przez Sariv znajduje się niepozorny krążek AC typu Starlock z powłoką fosforanowaną znajdujący szerokie zastosowanie w branży kolejowej i wykorzystywany jako element silników w lokomotywach typu AS-42.


Dodany przez Wiesław P., w dniu 20-05-2015

Dlaczego warto złomować samochody?
Bardzo wielu właścicieli samochodów ma problem z podjęciem ostatecznej decyzji o rozstaniu się ze swoim autem.

Dlatego też, widać rozsypujące się pojazdy pod wiatami, na podjazdach, obok domów lub nawet w garażach. Inna kwestia, że niektórzy kierowcy narażają siebie oraz innych użytkowników dróg na poważne niebezpieczeństwo, jeżeli użytkują samochód, który ma za sobą bardzo długą historię napraw i praktycznie nieustannie coś w nim szwankuje.

Kiedyś rzeczywiście mógłby być kłopot z takim autem, ale obecnie złomowanie samochodów pozwala na legalne, szybkie i w zasadzie bezproblemowe pozbycie się uszkodzonego lub też starego pojazdu, który powinien już zniknąć z naszych dróg. Okazuje się, że będzie to z korzyścią nie tylko dla właściciela auta, ale również dla środowiska naturalnego oraz zgodnie z aktualnymi przepisami.

Złomowanie samochodów daje możliwość uwolnienia się od obowiązkowych opłat, które należy ponosić. Przecież nie ma znaczenia, że auto cały czas stoi, ponieważ jest w ogólnopolskim rejestrze i dość łatwo namierzyć taki pojazd, na który nie ma np. obowiązkowego ubezpieczenia OC, a kary za brak ważnej polisy aktualnie są bardzo dotkliwe. Lepiej więc pozbyć się kłopotu i właśnie złomowanie samochodów daje taką możliwość.

Co wydaje się niezwykle istotne, to fakt, iż na złomowaniu auta można trochę zarobić. Nie są to oczywiście wysokie kwoty, jednak lepiej mieć trochę dodatkowych pieniędzy, niż stojący i niszczejący samochód. Stacja demontażu nie tylko zapłaci za pojazd, ale także przekaże dokument, dzięki któremu będzie możliwe wyrejestrowanie auta. Mało tego, jeżeli pojazd jest zupełnie unieruchomiony, to firmy dają opcję odbioru samochodu na lawecie.

Oprócz wymiernych korzyści dla właściciela pojazdu, trzeba jeszcze wspomnieć o niewątpliwych walorach dla środowiska. Złomowanie samochodów umożliwia ekologiczną rozbiórkę auta, co ratuje glebę przed szkodliwymi płynami, typu benzyna lub olej. Poza tym, nawet 90% części samochodu można wykorzystać ponownie.

Jak widać, warto skorzystać z opcji złomowania samochodu zarówno ze względów finansowych, jak i w trosce o otaczający nas świat.

Okiem reportera


logistyka
przewozy
spedycja