Najnowsze

Jedną z najistotniejszych czynności eksploatacyjnych w samochodach jest cykliczna wymiana oleju któa powinna być realizowana co 15 tys. km ale nie rzadziej niż raz w roku. Kluczowym elementem jest tutaj jakość oleju oraz filtra olejowego.

Wśród elementów złącznych oferowanych przez Sariv znajduje się niepozorny krążek AC typu Starlock z powłoką fosforanowaną znajdujący szerokie zastosowanie w branży kolejowej i wykorzystywany jako element silników w lokomotywach typu AS-42.


Prace hydrotechniczne

Słowa kluczowe: logistyka, przewozy, spedycja, transport

Prace hydrotechniczne (...) Budownictwo hydrotechniczne rozwija się w olbrzymim tempie. Dzieje się tak, ponieważ coraz częściej modernizowane są nabrzeża, a w miastach pojawia się nowa infrastruktura. W skrócie mówiąc budownictwem hydrotechnicznym nazywamy budowę wałów przeciwpowodziowych, marin, przystani wodnych, pomostów, nabrzeży, zbiorników wodnych różnego typu, śluz, a także przepustów. W ramach prac firm zajmujących się tą branżą mieszczą się również prace refulacyjne. Dziedzina ta wiąże się również z regulacją rzek. (...)

Dodany przez Marian K. , w dniu 21-02-2018

Prace hydrotechniczne

Jak odnowić swój samochód?

Słowa kluczowe: logistyka, przewozy, spedycja, transport

Jak odnowić swój samochód? (...) W dzisiejszych czasach już praktycznie każdy z nas posiada przynajmniej jeden samochód. Takie auto może nam bowiem znacząco ułatwić całe życie. Dzięki niemu szybko dostaniemy się do swojej pracy lub w inne, dowolne miejsce. Często jednak sądzimy, że nie mamy wystarczającej pieniędzy, aby zakupić nowy model pojazdu. A wystarczy, że po prostu odrobinę przemienimy swoje stare auto. Dzięki temu przywrócimy (...)

Dodany przez Robert N., w dniu 22-10-2015

Jak odnowić swój samochód?

Dlaczego warto złomować samochody?

Słowa kluczowe: logistyka, przewozy, spedycja

Dlaczego warto złomować samochody? (...) Bardzo wielu właścicieli samochodów ma problem z podjęciem ostatecznej decyzji o rozstaniu się ze swoim autem. Dlatego też, widać rozsypujące się pojazdy pod wiatami, na podjazdach, obok domów lub nawet w garażach. Inna kwestia, że niektórzy kierowcy narażają siebie oraz innych użytkowników dróg na poważne niebezpieczeństwo, jeżeli użytkują samochód, który ma za sobą bardzo długą historię napraw i praktycznie nieustannie coś w nim szwankuje. Kiedyś rzeczywiście mógłby być kłopot z takim autem, ale obecnie Złomowanie samochodów pozwala na legalne, szybkie i w zasadzie bezproblemowe pozbycie się uszkodzonego lub też starego pojazdu, który powinien już zniknąć z naszych dróg. Okazuje się, że będzie to z (...)

Dodany przez Wiesław P., w dniu 20-05-2015

Dlaczego warto złomować samochody?

Co to jest spedycja i do czego służy.

Słowa kluczowe: logistyka, spedycja, transport, transport lotniczy

Co to jest spedycja i do czego służy. (...) Co to jest spedycja lotnicza?Spedycja lotnicza to po prostu organizowanie przewozu towaru, wysyłanie go do miejsca docelowego. W tym przypadku do przesyłania przedmiotów używa się – jak sama nazwa wskazuje – maszyn lotniczych, czyli po prostu samolotów. Jest to zdecydowanie dużo szybsza droga dostarczania towaru, niż droga samochodowa, z której korzysta wiele firm spedycyjnych.Jakie są podstawowe pojęcia związane z tym, co nazywamy transpoort lotniczy ?Najważniejszymi pojęciami, które trzeba (...)

Dodany przez Bogusław R., w dniu 14-10-2014

Co to jest spedycja i do czego służy.

Przewóz towarów drogą morską

Słowa kluczowe: logistyka, spedycja, transport, transport ponadgabarytowy

Przewóz towarów drogą morską (...) Spośród różnych rodzajów dróg transportu, część z nich związana jest ze złożonymi rodzajami działań logistycznych podczas gdy inne sprowadzają się wyłącznie do podstawowych przedsięwzięć. Wiele czynników wiąże się bezpośrednio z zaangażowaniem w kwestie dotyczące transportu w szerokim ujęciu. Dotyczy on nie tylko tych firm, które zajmują się bezpośrednio produkcją i wymagają dowozu elementów składowych lub też gotowych części, ale również tych firm, które skupione są już tylko na (...)

Dodany przez Wiesław P., w dniu 14-10-2014

Przewóz towarów drogą morską

Najszybszy sposób przewozu towarów.

Słowa kluczowe: logistyka, spedycja, transport, transport lotniczy

Najszybszy sposób przewozu towarów. (...) Pomimo tego, że dzisiaj największą rolę odgrywa transport drogą lądową, czy to samochodami ciężarowymi, czy też pociągami, to jednak nie jest to transport gwarantujący nam najszybsze dostarczenie towaru na wskazane miejsce. Znacznie szybszym środkiem transportu są oczywiście samoloty i transport drogą powietrzną. Co powinniśmy o nim wiedzieć?Już na początku warto zaznaczyć, że transport lotniczy ma poważną wadę - sam w sobie nie zagwarantuje nam (...)

Dodany przez Tatiana B., w dniu 29-09-2014

Najszybszy sposób przewozu towarów.

Transport powietrzny nadal raczkuje

Słowa kluczowe: logistyka, przewozy, spedycja

Transport powietrzny nadal raczkuje (...) Transport lotniczy rozwija się w bardzo błyskawicznym tempie. Transport powietrzny na większą skalę zaczął funkcjonować po II wojnie światowej. Do najważniejszych szlaków lotniczych należą : połączenia miedzy Europą a Ameryką Południową i Północną, a także Europy z Azją czy Australią. Światową potęgą w transporcie międzynarodowym stanowią Stany Zjednoczone. W przeważającej mierze transport lotniczy stosowany jest do przewozu małych artykułów wymagających szybkiego przemieszczenia oraz osób na dalekich trasach.Często ludzie używając) {$transportu powietrznego zaczynają się zastanawiać nad dobrymi stronami i minusami transportu.  W środkach masowego przekazu nieraz mówi się o kraksach samolotowych. W prawdzie jednak okazuje się, iż transport (...)

Dodany przez Bogusław R., w dniu 31-07-2013

Transport powietrzny nadal raczkuje

Usługi logistyki kontenerowej

Słowa kluczowe: logistyka, przewozy, transport

Usługi logistyki kontenerowej (...) Rozmiary metalowych kontenerów morskich są jednolite, dzięki czemu specjaliści do spraw logistyki obliczać mogą bez trudu ilość oraz objętość produktów, jaka się zmieści do pojedynczego kontenera. Solidna konstrukcja kontenera zabezpiecza też załadowane do niego towary przed wiatrem albo przed uszkodzeniami mechanicznymi. Sprzedaż kontenerów morskich prowadzą w polskich portach morskich w Świnoujściu, Gdyni i Gdańsku wyspecjalizowane firmy logistyczne. Dokładniejsze specyfikacje techniczne na temat różnych typów kontenerów, cenniki wynajmu kontenerów, oraz kontaktowe dane firm, jakie w Polsce oferują usługi wynajmu na cele związane z transportem kontenerów morskich dostarcza agencja celna portów w Gdyni, Gdańsku a także Świnoujściu. Polska jest krajem, przez które płyną 2 potencjalnie żeglowne rzeki. Pomimo że transport śródlądowy drogą wodną jest najkorzystniejszą (...)

Dodany przez Marian K., w dniu 22-03-2013

Usługi logistyki kontenerowej

Usługi transportu

Słowa kluczowe: logistyka, przewozy, spedycja

Usługi transportu (...) Transport żywności, a w szczególności transport produktów spożywczych oraz spedycja chłodnicza realizowane są w specjalnych samochodach chłodniach, w których działa bieżący monitoring temperatury. Dzięki temu klienci mają absolutną pewność, że ich towar jest stale przechowywany w warunkach klimatycznych oraz we właściwej temperaturze. Fresh Logistics oferuje dodatkowo nowoczesne procedury kontroli obiektów oraz całodobową ochronę, nowoczesny transport zewnętrzny, oraz skuteczne metody zabezpieczeń przed gryzoniami a także szkodnikami. Przedsiębiorstwo Fresh Logistics (strona internetowa: www.freshlogistics.pl) (...)

Dodany przez Marian K., w dniu 16-12-2012

Usługi transportu

Spedycja krajowa i międzynarodowa

Słowa kluczowe: logistyka, spedycja, transport

Spedycja krajowa i międzynarodowa (...) Z magazynów grupy Raben dostarczamy pod dowolny adres produkty dowolnej wielkości - od paczki po całe samochody. Naszym standardem w transporcie są: dostosowane do wymogów warunki transportowe, dostawy do sieci handlowych - stałe awizacje godzinowe, wymiana europalet u odbiorców, potwierdzony zwrot dokumentacji. Świetna logistyka to nasz główny cel.Budynki magazynowe firmy Raben w Polsce posiadają: administrację lokacjami magazynowymi, nowoczesny transport wewnętrzny, pełną ochronę i procedury monitorowania hal, systemy wysokiego składowania.Proces dystrybucji i magazynowania w (...)

Dodany przez Robert N., w dniu 07-12-2012

Spedycja krajowa i międzynarodowa