Informacje

Najnowsze

Jedną z najistotniejszych czynności eksploatacyjnych w samochodach jest cykliczna wymiana oleju któa powinna być realizowana co 15 tys. km ale nie rzadziej niż raz w roku. Kluczowym elementem jest tutaj jakość oleju oraz filtra olejowego.

Wśród elementów złącznych oferowanych przez Sariv znajduje się niepozorny krążek AC typu Starlock z powłoką fosforanowaną znajdujący szerokie zastosowanie w branży kolejowej i wykorzystywany jako element silników w lokomotywach typu AS-42.


Dodany przez Tatiana B., w dniu 29-09-2014

Najszybszy sposób przewozu towarów.
Pomimo tego, że dzisiaj największą rolę odgrywa transport drogą lądową, czy to samochodami ciężarowymi, czy też pociągami, to jednak nie jest to transport gwarantujący nam najszybsze dostarczenie towaru na wskazane miejsce.

Znacznie szybszym środkiem transportu są oczywiście samoloty i transport drogą powietrzną. Co powinniśmy o nim wiedzieć?

Już na początku warto zaznaczyć, że transport lotniczy ma poważną wadę - sam w sobie nie zagwarantuje nam dostarczenia towaru z każdego punktu A do punktu B. Aby zorganizować transport lotniczy wymagane jest najpierw dostarczenie produktu na lotnisko początkowo i odebranie go z lotniska końcowego - pomimo rozwoju bezzałogowych dronów, które mają dostarczać przesyłki pod określone adresy, obecnie nie jest możliwe lądowanie samolotu towarowego w dowolnym miejscu. Wymagane jest do tego przecież odpowiednio przygotowane lotnisko z punktem przeładunkowym.

Spedycja lotnicza to dzisiaj szybko rozwijająca się branża - niemal każda firma zajmująca się obecnie transportem ma w swojej ofercie również transport drogą lotniczą i powinna być w stanie zorganizować nam transport dowolnego produktu na całym świecie. Warto jednak przed podjęciem ostatecznej decyzji o powierzeniu transportu określonej firmie porównać kilka ofert - mogą się one różnić nie tylko ceną (różnice dochodzące nawet do kilkudziesięciu procent!), ale również gwarancjami dotyczącymi bezpieczeństwa transportu oraz jego terminowości. Nie od dziś wiadomo przecież, że podczas transportu może zdarzyć się wiele nieprzewidywanych sytuacji.

Pamiętajmy jedynie o tym, że szybkość transportu warunkuje również jego cenę - transport lotniczy należy obecnie do jednych z najdroższych na naszym rynku. Decydując się zatem na transport lotniczy zastanówmy się nad dokładką kalkulacja biznesową, czy rzeczywiście ma to ekonomiczne uzasadnienie.

Okiem reportera


transport
logistyka
spedycja
transport lotniczy