Najnowsze

Jedną z najistotniejszych czynności eksploatacyjnych w samochodach jest cykliczna wymiana oleju któa powinna być realizowana co 15 tys. km ale nie rzadziej niż raz w roku. Kluczowym elementem jest tutaj jakość oleju oraz filtra olejowego.

Wśród elementów złącznych oferowanych przez Sariv znajduje się niepozorny krążek AC typu Starlock z powłoką fosforanowaną znajdujący szerokie zastosowanie w branży kolejowej i wykorzystywany jako element silników w lokomotywach typu AS-42.


Prace hydrotechniczne

Słowa kluczowe: logistyka, przewozy, spedycja, transport

Prace hydrotechniczne (...) Powstają liczne firmy, które działają w tej branży, zapewniając liczne rozwiązania, wśród których są uszczelnienia czy materace gabionowe. Firmy oferują ulepszanie rozwiązań, remonty oraz badania w celu usprawnienia działania infrastruktury. Jednym z ostatnio stosowanych rozwiązań są kosze gabionowe. Są to wykonane ze stalowej siatki materace wypełnione kamieniem. Mają one na celu zapobieganie erozji i podmywaniu. Stanowią skuteczną ochronę przed niszczącymi siłami natury. Jednocześnie są one bardzo łatwe w (...)

Dodany przez Marian K. , w dniu 21-02-2018

Prace hydrotechniczne

Szkolenia transportowe dla kierowców

Słowa kluczowe: przewozy, spedycja, szkolenia, transport

Szkolenia transportowe dla kierowców (...) Transport drogowy to jedna z prężniej rozwijających się branż. Codziennie przewożone są miliony ton towarów, setki tysięcy osób. Szkolenia transportowe dla kierowcówBezpieczeństwo w transporcie jest jedną z podstawowych kwestii, dlatego kierowcy poza uzyskaniem prawa jazdy odpowiedniej kategorii muszą posiadać odpowiednie świadectwa kwalifikacji zawodowej i kursy dotyczące przewozu rzeczy i osób. Zakres szkoleń musi być zgodny z obowiązującymi przepisami. Ciekawe i praktyczne szkolenia tego typu można znaleźć m.in. na (...)

Dodany przez Robert N., w dniu 03-03-2016

Szkolenia transportowe dla kierowców

Jak odnowić swój samochód?

Słowa kluczowe: logistyka, przewozy, spedycja, transport

Jak odnowić swój samochód? (...) je do idealnego stanu. Na początku zadbajmy o to, aby nasz samochód był bezpieczny. W tym celu możemy odwiedzić warsztat samochodowy we Wrocławiu np http://www.diagnostic-car.pl To w nim dowiemy się, co nie działa prawidłowo w naszym aucie. Na szczęście na pewno będziemy mogli to szybko zmienić. Wystarczy, że skorzystamy z usług doświadczonych mechaników. Pamiętajmy przy tym, aby nie wykonywać takich prac (...)

Dodany przez Robert N., w dniu 22-10-2015

Jak odnowić swój samochód?

Dlaczego warto złomować samochody?

Słowa kluczowe: logistyka, przewozy, spedycja

Dlaczego warto złomować samochody? (...) korzyścią nie tylko dla właściciela auta, ale również dla środowiska naturalnego oraz zgodnie z aktualnymi przepisami. Złomowanie samochodów daje możliwość uwolnienia się od obowiązkowych opłat, które należy ponosić. Przecież nie ma znaczenia, że auto cały czas stoi, ponieważ jest w ogólnopolskim rejestrze i dość łatwo namierzyć taki pojazd, na który nie ma np. obowiązkowego ubezpieczenia OC, a kary za brak ważnej polisy aktualnie są bardzo dotkliwe. Lepiej więc pozbyć się kłopotu i właśnie złomowanie samochodów daje taką możliwość. Co wydaje się niezwykle istotne, to fakt, iż na złomowaniu auta można trochę zarobić. Nie są to oczywiście wysokie kwoty, jednak lepiej mieć trochę dodatkowych (...)

Dodany przez Wiesław P., w dniu 20-05-2015

Dlaczego warto złomować samochody?

Zalety spedycji drogą morską

Słowa kluczowe: przewozy, spedycja, spedycja morska, transport, transport morski

Zalety spedycji drogą morską (...) Bez wątpienia właściwie funkcjonujący system transportowy zapewnia właściwy rozwój wszystkich gałęzi gospodarczych, zapewniając przy tym swobodny, nieograniczony wręcz, przepływ towarów i usług. Przez tysiące międzynarodowych portów przewija się co roku dziesiątki tysięcy statków i miliony ton różnorodnych towarów. Szlaki transportowe wyznaczone na wszystkich możliwych morzach i ocenach (...)

Dodany przez Wiesław P., w dniu 14-03-2014

Zalety spedycji drogą morską

Transport powietrzny nadal raczkuje

Słowa kluczowe: logistyka, przewozy, spedycja

Transport powietrzny nadal raczkuje (...) lotniczy jest o wiele pewniejszy niż przewożenie rzeczy w inny sposób. Niewątpliwie ułatwiającą życie i dużą  zaletą jest szybkość przybycia towaru do terytoriów nawet daleko oddalonych. Ważną zaletą spedycji lotniczej jest duża częstotliwość i przejrzystość dróg transportu samolotowego. Przewóz towarów drogą powietrzną jest o wiele komfortowy i pewniejszy. Niestety mimo zalet są i wady każdego transportu powietrznego. Pierwszą i bardzo ważną złą cechą transportu lotniczego jest uzależnienie dostarczenia ładunku od warunków pogodowych. Cały czas dotychczasowym minusem transportu lotniczego jest jego zbyt wysoka opłata.Przewóz towarów drogą powietrzną w Polsce zajmuje się obsługą przede wszystkim transportu międzynarodowego. Wynika to z tego, (...)

Dodany przez Bogusław R., w dniu 31-07-2013

Transport powietrzny nadal raczkuje

Usługi logistyki kontenerowej

Słowa kluczowe: logistyka, przewozy, transport

Usługi logistyki kontenerowej (...) cenowo metodą spedycji do portów nad Bałtykiem z południa Polski to konieczność dużych inwestycji w restrukturyzację węzła wodnego nie daje możliwości na rozwijanie się tego rodzaju transportu. Dla odmiany transport morski w Polsce, a w szczególności transport morski kontenerów ma się całkiem dobrze. Dzisiejszy transport morski jest realizowany w standardowych dwóch typach. Pierwsza z nich to transport wodny towarów drobnicowych jednostkami zwanymi masowcami. Za pomocą spedycji morskiej tego typu są transportowane przede wszystkim produkty sypkie czy płynne. Pozostała część towarów w światowej spedycji morskiej przewożona jest przy zastosowaniu kontenerów. Wykorzystanie na skalę masową kontenerów morskich dało istotne globalne oszczędności szczególnie jeśli chodzi o czas załadunku a także rozładunku statków w portach. Spedycja morska prowadzona poprzez transport (...)

Dodany przez Marian K., w dniu 22-03-2013

Usługi logistyki kontenerowej

Usługi transportu

Słowa kluczowe: logistyka, przewozy, spedycja

Usługi transportu (...) należy do grupy transportowej Raben. Przedsiębiorstwo działa na polskim rynku, jak również na rynkach państw Europy Środkowo-Wschodniej oraz Zachodniej. W skład kompleksowej obsługi logistycznej wliczane są następujące czynności: obsługa magazynowa, dodatkowe usługi magazynowe, magazynowanie oraz przygotowanie przesyłek oraz administracja towarów. Magazynowanie produktów w magazynach Fresh Logistics dokonywane jest w obszarze kontrolowanej temperatury od +2 do +6 stopni Celcjusza w pełni profesjonalnie w układzie wysokiego składowania. Świeżość twoich produktów jest dla Fresh Logistics całkowitym priorytetem. W (...)

Dodany przez Marian K., w dniu 16-12-2012

Usługi transportu

Wygodnie do Niemiec

Słowa kluczowe: przewozy, spedycja, transport

Wygodnie do Niemiec (...) Szacuje się, że w Berlinie odbywa się ponad tysiąc mniejszych i większych imprez dziennie! Berlin to także miejsce, gdzie przeprowadza się wiele imprez sportowych oraz  muzycznych. Są to głownie: Chistopher Street Day, maraton berliński, Love Parade, Karnawał Kultur i wiele innych. Jak można trafić do niemieckiej stolicy?  Istnieje przynajmniej kilka sposobów. Samolotem: Samolotem można polecieć z 2 polskich miast. Miasta te to Warszawa oraz Kraków.Pociągiem: Torowe przewozy do Berlina kursują z (...)

Dodany przez Marian K., w dniu 08-12-2012

Wygodnie do Niemiec