Najnowsze

Jedną z najistotniejszych czynności eksploatacyjnych w samochodach jest cykliczna wymiana oleju któa powinna być realizowana co 15 tys. km ale nie rzadziej niż raz w roku. Kluczowym elementem jest tutaj jakość oleju oraz filtra olejowego.

Wśród elementów złącznych oferowanych przez Sariv znajduje się niepozorny krążek AC typu Starlock z powłoką fosforanowaną znajdujący szerokie zastosowanie w branży kolejowej i wykorzystywany jako element silników w lokomotywach typu AS-42.


Szkolenia transportowe dla kierowców

Słowa kluczowe: przewozy, spedycja, szkolenia, transport

Szkolenia transportowe dla kierowców (...) branżowych stronach (przykładowo szkolenia.dekra.pl/katalog-szkolen/motoryzacja/transport), więc warto je regularnie przeglądać.Świadectwo kwalifikacji zawodowejKierowca uzyskuje kwalifikacje do wykonywania przewozu osób lub rzeczy w zależności od posiadanej kategorii prawa jazdy. Kursy kierowane są do kierowców posiadających prawo jazdy C, CE lub D, DE. W celu uzyskania świadectwa kwalifikacji należy ukończyć jedno z poniższych szkoleń:•    szkolenie okresowe,•    szkolenie wstępne,•    szkolenie wstępne (...)

Dodany przez Robert N., w dniu 03-03-2016

Szkolenia transportowe dla kierowców

Dlaczego warto złomować samochody?

Słowa kluczowe: logistyka, przewozy, spedycja

Dlaczego warto złomować samochody? (...) Bardzo wielu właścicieli samochodów ma problem z podjęciem ostatecznej decyzji o rozstaniu się ze swoim autem. Dlatego też, widać rozsypujące się pojazdy pod wiatami, na podjazdach, obok domów lub nawet w garażach. Inna kwestia, że niektórzy kierowcy narażają siebie oraz innych użytkowników dróg na poważne niebezpieczeństwo, jeżeli użytkują samochód, który ma za sobą bardzo długą historię napraw i praktycznie nieustannie coś w nim szwankuje. Kiedyś rzeczywiście mógłby być kłopot z takim autem, ale obecnie Złomowanie samochodów pozwala na legalne, szybkie i w zasadzie bezproblemowe pozbycie się uszkodzonego lub też starego pojazdu, który powinien już zniknąć z naszych dróg. Okazuje się, że będzie to z (...)

Dodany przez Wiesław P., w dniu 20-05-2015

Dlaczego warto złomować samochody?

Co to jest spedycja i do czego służy.

Słowa kluczowe: logistyka, spedycja, transport, transport lotniczy

Co to jest spedycja i do czego służy. (...) zapamiętać, jeżeli chce się zajmować wysyłką towarów w ogóle są „spedytor” i „spedycja”. Co oznacza spedycja, już zostało wyjaśnione, zaznaczyć tylko należy, że taki przewóz towarów może odbyć się na zlecenie zarówno osoby prawnej, jak i fizycznej. Ważne jest, aby zostały wykonane wszelakie czynności, które są przy takowym zleceniu konieczne i potrzebne, jak na przykład odpowiednie zabezpieczenie towaru, czy też podpisanie wszelakich niezbędnych do tego dokumentów. Spedytor zaś to (...)

Dodany przez Bogusław R., w dniu 14-10-2014

Co to jest spedycja i do czego służy.

Przewóz towarów drogą morską

Słowa kluczowe: logistyka, spedycja, transport, transport ponadgabarytowy

Przewóz towarów drogą morską (...) dystrybucji.Przewóz drogą morską jest realizowany głównie w tych przypadkach, w których mamy do czynienia z transportem realizowanym pomiędzy różnymi kontynentami. Nie zawsze w tym przypadku transport lotniczy jest w pełni możliwy- bardzo często cała uwaga skupia się wyłącznie na drodze morskiej. Spedycja lotnicza oraz  spedycja morska są jednymi z istotniejszych, ale też najbardziej zaawansowanych metod przewozu na duże odległości. Z drugiej jednak strony nie ulega wątpliwości, ze umożliwiają one aspekty, (...)

Dodany przez Wiesław P., w dniu 14-10-2014

Przewóz towarów drogą morską

Najszybszy sposób przewozu towarów.

Słowa kluczowe: logistyka, spedycja, transport, transport lotniczy

Najszybszy sposób przewozu towarów. (...) dostarczenia towaru z każdego punktu A do punktu B. Aby zorganizować transport lotniczy wymagane jest najpierw dostarczenie produktu na lotnisko początkowo i odebranie go z lotniska końcowego - pomimo rozwoju bezzałogowych dronów, które mają dostarczać przesyłki pod określone adresy, obecnie nie jest możliwe lądowanie samolotu towarowego w dowolnym miejscu. Wymagane jest do tego przecież odpowiednio przygotowane lotnisko z punktem przeładunkowym.Spedycja lotnicza to (...)

Dodany przez Tatiana B., w dniu 29-09-2014

Najszybszy sposób przewozu towarów.

Zalety spedycji drogą morską

Słowa kluczowe: przewozy, spedycja, spedycja morska, transport, transport morski

Zalety spedycji drogą morską (...) pozwalają na szybką komunikację i transport nieograniczonej wręcz ilości ładunków.  Dlatego bardzo często sposób, czy też droga transportu towarów produkowanych przez przedsiębiorstwa o międzynarodowym zasięgu odgrywa w funkcjonowaniu tych firm rolę kluczową. Dlaczego się tak dzieje? Oczywiste jest, że wszystkie firmy poszukują oszczędności i starają się w jak najefektywniejszy sposób (...)

Dodany przez Wiesław P., w dniu 14-03-2014

Zalety spedycji drogą morską

Transport powietrzny nadal raczkuje

Słowa kluczowe: logistyka, przewozy, spedycja

Transport powietrzny nadal raczkuje (...) Transport lotniczy rozwija się w bardzo błyskawicznym tempie. Transport powietrzny na większą skalę zaczął funkcjonować po II wojnie światowej. Do najważniejszych szlaków lotniczych należą : połączenia miedzy Europą a Ameryką Południową i Północną, a także Europy z Azją czy Australią. Światową potęgą w transporcie międzynarodowym stanowią Stany Zjednoczone. W przeważającej mierze transport lotniczy stosowany jest do przewozu małych artykułów wymagających szybkiego przemieszczenia oraz osób na dalekich trasach.Często ludzie używając) {$transportu powietrznego zaczynają się zastanawiać nad dobrymi stronami i minusami transportu.  W środkach masowego przekazu nieraz mówi się o kraksach samolotowych. W prawdzie jednak okazuje się, iż transport (...)

Dodany przez Bogusław R., w dniu 31-07-2013

Transport powietrzny nadal raczkuje

Usługi transportu

Słowa kluczowe: logistyka, przewozy, spedycja

Usługi transportu (...) Transport żywności, a w szczególności transport produktów spożywczych oraz spedycja chłodnicza realizowane są w specjalnych samochodach chłodniach, w których działa bieżący monitoring temperatury. Dzięki temu klienci mają absolutną pewność, że ich towar jest stale przechowywany w warunkach klimatycznych oraz we właściwej temperaturze. Fresh Logistics oferuje dodatkowo nowoczesne procedury kontroli obiektów oraz całodobową ochronę, nowoczesny transport zewnętrzny, oraz skuteczne metody zabezpieczeń przed gryzoniami a także szkodnikami. Przedsiębiorstwo Fresh Logistics (strona internetowa: www.freshlogistics.pl) (...)

Dodany przez Marian K., w dniu 16-12-2012

Usługi transportu

Wygodnie do Niemiec

Słowa kluczowe: przewozy, spedycja, transport

Wygodnie do Niemiec (...) niewielu miast. Są to głównie: Kraków, Warszawa, Gdynia, Szczecin. Popularną formą transportu są zorganizowane przewozy busami i autokarami. Z wielu miast w Polsce wynajmowane są busy do Berlina. Jest to powszechny środek lokomocji, ze względu na elastyczność przewozu, koszty, wygodę.Najczęściej przewozy do Berlina są z miast Warszawa, Kraków, Szczecin, Wrocław i Poznań. Przewozy Berlin-Szczecin są chyba najczęściej realizowane ze względu na pobliże obu miast. Busy Szczecin Berlin kursują co (...)

Dodany przez Marian K., w dniu 08-12-2012

Wygodnie do Niemiec

Spedycja krajowa i międzynarodowa

Słowa kluczowe: logistyka, spedycja, transport

Spedycja krajowa i międzynarodowa (...) kompanii Raben jest szczegółowo nadzorowany. Zaawansowany system zarządzania zapasami magazynowymi umożliwia: usługi transportowe realizowane na czas, elektroniczną wymianę danych z Klientami (połączenia EDI), dzięki której możliwy jest przepływ informacji w czasie rzeczywistym, przechowywanie towaru na paletach a także przygotowywanie przesyłek, szczegółowe raportowanie do Partnerów, aktywne zarządzanie stanem magazynowym, wydawanie produktów zgodnie z zasadami FIFO, BBD, PROD albo według innych reguł omówionych indywidualnie z Klientem, systemową kontrolę m.in. daty (...)

Dodany przez Robert N., w dniu 07-12-2012

Spedycja krajowa i międzynarodowa