Najnowsze

Jedną z najistotniejszych czynności eksploatacyjnych w samochodach jest cykliczna wymiana oleju któa powinna być realizowana co 15 tys. km ale nie rzadziej niż raz w roku. Kluczowym elementem jest tutaj jakość oleju oraz filtra olejowego.

Wśród elementów złącznych oferowanych przez Sariv znajduje się niepozorny krążek AC typu Starlock z powłoką fosforanowaną znajdujący szerokie zastosowanie w branży kolejowej i wykorzystywany jako element silników w lokomotywach typu AS-42.


Prace hydrotechniczne

Słowa kluczowe: logistyka, przewozy, spedycja, transport

Prace hydrotechniczne (...) Budownictwo hydrotechniczne rozwija się w olbrzymim tempie. Dzieje się tak, ponieważ coraz częściej modernizowane są nabrzeża, a w miastach pojawia się nowa infrastruktura. W skrócie mówiąc budownictwem hydrotechnicznym nazywamy budowę wałów przeciwpowodziowych, marin, przystani wodnych, pomostów, nabrzeży, zbiorników wodnych różnego typu, śluz, a także przepustów. W ramach prac firm zajmujących się tą branżą mieszczą się również prace refulacyjne. Dziedzina ta wiąże się również z regulacją rzek. (...)

Dodany przez Marian K. , w dniu 21-02-2018

Prace hydrotechniczne

Bezpieczne pakowanie

Słowa kluczowe: folia, produkcja, transport, zabezpieczenie

Bezpieczne pakowanie (...) uszkodzeń mechanicznych czy innego rodzaju strat w drodze do klienta. Główne zalety tego materiału to wysoka odporność, wytrzymałość i elastyczność, niska waga. Wyposażenie biura w maszynę do produkcji folii bąbelkowej powoduje również znaczną redukcję kosztów pakowania. Maszyna do pakowania czy maszyna do produkcji folii bąbelkowej jest mała i wydajna, a (...)

Dodany przez Tatiana B., w dniu 06-09-2017

Bezpieczne pakowanie

Szkolenia transportowe dla kierowców

Słowa kluczowe: przewozy, spedycja, szkolenia, transport

Szkolenia transportowe dla kierowców (...) Transport drogowy to jedna z prężniej rozwijających się branż. Codziennie przewożone są miliony ton towarów, setki tysięcy osób. Szkolenia transportowe dla kierowcówBezpieczeństwo w transporcie jest jedną z podstawowych kwestii, dlatego kierowcy poza uzyskaniem prawa jazdy odpowiedniej kategorii muszą posiadać odpowiednie świadectwa kwalifikacji zawodowej i kursy dotyczące przewozu rzeczy i osób. Zakres szkoleń musi być zgodny z obowiązującymi przepisami. Ciekawe i praktyczne szkolenia tego typu można znaleźć m.in. na (...)

Dodany przez Robert N., w dniu 03-03-2016

Szkolenia transportowe dla kierowców

Jak odnowić swój samochód?

Słowa kluczowe: logistyka, przewozy, spedycja, transport

Jak odnowić swój samochód? (...) W dzisiejszych czasach już praktycznie każdy z nas posiada przynajmniej jeden samochód. Takie auto może nam bowiem znacząco ułatwić całe życie. Dzięki niemu szybko dostaniemy się do swojej pracy lub w inne, dowolne miejsce. Często jednak sądzimy, że nie mamy wystarczającej pieniędzy, aby zakupić nowy model pojazdu. A wystarczy, że po prostu odrobinę przemienimy swoje stare auto. Dzięki temu przywrócimy (...)

Dodany przez Robert N., w dniu 22-10-2015

Jak odnowić swój samochód?

Co to jest spedycja i do czego służy.

Słowa kluczowe: logistyka, spedycja, transport, transport lotniczy

Co to jest spedycja i do czego służy. (...) ktoś, kto tym przewozem się zajmuje. Może to być zarówno osoba prawna, albo właśnie fizyczna, przy czym słowa „fizyczna” oznacza tutaj po prostu firmę, czy przedsiębiorstwo transportowe. Oczywiście nie robi tego za darmo, zazwyczaj cennik usług jest umieszczony na stronie internetowej danego spedytora.Czy są jakieś wyjątki?Tak, jest jeden wyjątek, kiedy to spedycja jest bezpłatna. Dzieje się tak wtedy, kiedy to bezpośredni wytwórca danego przedmiotu, czy też towaru przewozi go na własne (...)

Dodany przez Bogusław R., w dniu 14-10-2014

Co to jest spedycja i do czego służy.

Przewóz towarów drogą morską

Słowa kluczowe: logistyka, spedycja, transport, transport ponadgabarytowy

Przewóz towarów drogą morską (...) które jeszcze do niedawna niemożliwe były do zrealizowania.Takie przedsięwzięcia bywają bardzo złożone, a ich realizacja staje się elementem nieodłącznym w całokształcie podejmowanych działań logistyczno- transportowych. Aby jednak możliwe było zrealizowanie takiego transportu, konieczne są różnego rodzaju działania pomocnicze, które odpowiadają za wiele czynników bezpośrednio związanych z tymi dziedzinami. W obrębie transportu funkcjonują również inne czynniki takie jak transport kontenerów. Są one (...)

Dodany przez Wiesław P., w dniu 14-10-2014

Przewóz towarów drogą morską

Najszybszy sposób przewozu towarów.

Słowa kluczowe: logistyka, spedycja, transport, transport lotniczy

Najszybszy sposób przewozu towarów. (...) dzisiaj szybko rozwijająca się branża - niemal każda firma zajmująca się obecnie transportem ma w swojej ofercie również transport drogą lotniczą i powinna być w stanie zorganizować nam transport dowolnego produktu na całym świecie. Warto jednak przed podjęciem ostatecznej decyzji o powierzeniu transportu określonej firmie porównać kilka ofert - mogą się one różnić nie tylko ceną (różnice dochodzące nawet do kilkudziesięciu procent!), ale również (...)

Dodany przez Tatiana B., w dniu 29-09-2014

Najszybszy sposób przewozu towarów.

Zalety spedycji drogą morską

Słowa kluczowe: przewozy, spedycja, spedycja morska, transport, transport morski

Zalety spedycji drogą morską (...) wybierają transport morski. Powodem, dla którego transport drogą morską jest najczęściej wybierany jest najniższy koszt jednostkowy transportowanego ładunku. Żadne inne rozwiązanie nie oferuje tak korzystnej taryfy opłat za transport towarów, jak ma to miejscy w przypadku drogi morskiej. Co więcej tylko spedycja morska pozwala na transport ogromnych  ładunków bez konieczności dodatkowych (...)

Dodany przez Wiesław P., w dniu 14-03-2014

Zalety spedycji drogą morską

Usługi logistyki kontenerowej

Słowa kluczowe: logistyka, przewozy, transport

Usługi logistyki kontenerowej (...) Rozmiary metalowych kontenerów morskich są jednolite, dzięki czemu specjaliści do spraw logistyki obliczać mogą bez trudu ilość oraz objętość produktów, jaka się zmieści do pojedynczego kontenera. Solidna konstrukcja kontenera zabezpiecza też załadowane do niego towary przed wiatrem albo przed uszkodzeniami mechanicznymi. Sprzedaż kontenerów morskich prowadzą w polskich portach morskich w Świnoujściu, Gdyni i Gdańsku wyspecjalizowane firmy logistyczne. Dokładniejsze specyfikacje techniczne na temat różnych typów kontenerów, cenniki wynajmu kontenerów, oraz kontaktowe dane firm, jakie w Polsce oferują usługi wynajmu na cele związane z transportem kontenerów morskich dostarcza agencja celna portów w Gdyni, Gdańsku a także Świnoujściu. Polska jest krajem, przez które płyną 2 potencjalnie żeglowne rzeki. Pomimo że transport śródlądowy drogą wodną jest najkorzystniejszą (...)

Dodany przez Marian K., w dniu 22-03-2013

Usługi logistyki kontenerowej

Wygodnie do Niemiec

Słowa kluczowe: przewozy, spedycja, transport

Wygodnie do Niemiec (...) Szacuje się, że w Berlinie odbywa się ponad tysiąc mniejszych i większych imprez dziennie! Berlin to także miejsce, gdzie przeprowadza się wiele imprez sportowych oraz  muzycznych. Są to głownie: Chistopher Street Day, maraton berliński, Love Parade, Karnawał Kultur i wiele innych. Jak można trafić do niemieckiej stolicy?  Istnieje przynajmniej kilka sposobów. Samolotem: Samolotem można polecieć z 2 polskich miast. Miasta te to Warszawa oraz Kraków.Pociągiem: Torowe przewozy do Berlina kursują z (...)

Dodany przez Marian K., w dniu 08-12-2012

Wygodnie do Niemiec

Spedycja krajowa i międzynarodowa

Słowa kluczowe: logistyka, spedycja, transport

Spedycja krajowa i międzynarodowa (...) Z magazynów grupy Raben dostarczamy pod dowolny adres produkty dowolnej wielkości - od paczki po całe samochody. Naszym standardem w transporcie są: dostosowane do wymogów warunki transportowe, dostawy do sieci handlowych - stałe awizacje godzinowe, wymiana europalet u odbiorców, potwierdzony zwrot dokumentacji. Świetna logistyka to nasz główny cel.Budynki magazynowe firmy Raben w Polsce posiadają: administrację lokacjami magazynowymi, nowoczesny transport wewnętrzny, pełną ochronę i procedury monitorowania hal, systemy wysokiego składowania.Proces dystrybucji i magazynowania w (...)

Dodany przez Robert N., w dniu 07-12-2012

Spedycja krajowa i międzynarodowa

Branża drogowa

Słowa kluczowe: budownictwo, drogi, firma budowlana, transport

Branża drogowa (...) Przedsiębiorstwo zajmuje się układaniem organizacji ruchu docelowego i tymczasowego podczas naprawiania usterek energetycznych, wodociągowych oraz remontów drogowych. Przedsiębiorstwo Rotomat to producent znaków drogowych z długimi tradycjami. Firma jest producentem elementów inżynierii miejskiej, w skład której wchodzą zapory parkingowe uchylne i proste, bariery (...)

Dodany przez Bogusław R., w dniu 24-11-2012

Branża drogowa